Зміст:
- Як працює конвектор: принцип дії та особливості
- Які є види електроконвекторів
- Плюси та мінуси конвекторних приладів
- Що таке інфрачервоний обігрів?
- Переваги інфрачервоного нагріву
- Різновиди ІЧ-нагрівачів
- Конвекторний чи інфрачервоний обігрівач: що краще?
Конвекторний обігрівач - прилад надійний та перевірений часом. Тому, коли йдеться про обігрів будинку, багато хто купує саме електричний конвектор, не вникаючи в тонкощі вибору нагрівачів. А між іншим, дарма. Адже сучасний світ обігрівачів вельми різноманітний і представлений безліччю видів приладів. У них різний дизайн, технології, способи та принципи нагрівання приміщень.
Наприклад, одна з чудових технологічних знахідок - інфрачервоні промені. Вони невидимі, а ми сприймаємо їх як тепло. Такий обігрівач дуже хороший і для приміщень, і для відкритих територій.
Про те, що краще для дому: інфрачервоний або конвекторний обігрівач, я розповім у цій статті.
Електричний конвектор: як діє і чим відрізняється
Циркуляція повітря у приміщенні - це його природний стан. Повітряні маси постійно рухаються вгору-вниз. Якщо при цьому вони ще й захоплюють тепло і переміщують його, такий процес називається конвекція. І сприяє їй електричний конвектор. Цей прилад працює на основі конвекції, тобто передачі тепла через рух повітря.
Кожен електроконвектор містить нагрівальний елемент - ТЕН (спіраль чи пластини). Коли ви вмикаєте конвектор у розетку, електричний струм протікає через ТЕН, нагріваючи його до високої температури. Той, у свою чергу, передає тепло повітрю, яке стає легким і піднімається нагору. У міру свого остигання повітряні маси опускаються вниз, де на них чекає повторне нагрівання і таке ж повторне здіймання вгору. Таким чином, ми бачимо цикл: тепло рухається вгору-вниз, і виходить його рівномірний розподіл у приміщенні.
Види електроконвекторів
Електричні конвектори бувають різними за своїм виконанням, дизайном та функціональністю. Розрізняють:
- Стандартні. Працюють на основі принципу природної конвекції, надаючи постійний та рівномірний обігрів приміщення. Оснащені термостатом для регулювання температури.
- Вентиляційні. Дані прилади забезпечують активнішу циркуляцію повітря завдяки вбудованому вентилятору. Вентилятор прискорює рух теплого повітря, що може призвести до більш швидкого та рівномірного обігріву приміщення.
- З вентилятором та теплообмінником. Вбудований теплообмінник підвищує ефективність передачі тепла. Це дозволяє ефективніше використовувати електричну енергію для обігріву повітря.
- Підлогові конвектори. Мобільні, але їх можна розміщувати лише на підлозі. Часто оснащені коліщатками та ручками для зручності.
- Настінні конвектори. Гарні тим, що забезпечують економію місця.
У чому переваги конвектора?
Переваги електричних конвекторів включають:
- Простота використання та мобільність.
- Швидке прогрівання всього приміщення (особливо за наявності вентилятора).
- Безпечна конструкція (ТЕН закритий решітками).
- Можливість точного контролю температури у приміщенні. Їхні термостати регулюють температуру повітря. Коли бажане прогрівання кімнати досягнуто, конвектор автоматично вимикається, щоб запобігти перегріву.
- Невисока ціна у найпростіших моделей.
Вирішуючи, що вибрати - конвекторний обігрівач чи інфрачервоний, слід врахувати, що конвектори, як правило, менш ефективні з погляду енергоспоживання.
Інфрачервоний обігрів: у чому фішка цієї технології?
Інфрачервоний обігрівач часто називають ще випромінювачем. І це дуже правильне позначення. Він саме випромінює тепло. Інфрачервоне випромінювання аналогічне сонячному світлу, але з довшою хвилею. Його промені спрямовані, і не кудись, а на певний предмет. Наприклад, на стілець, стіл, крісло. Тобто ІЧ-нагрівач гріє не повітря, а саме той предмет, на який «дивиться».
Таким чином, ми бачимо принцип використання ІЧ-променів для прямого обігріву об'єктів (або їх поверхонь), включаючи стіни, меблі та людей. Коли інфрачервоні промені потрапляють на поверхню, вони поглинаються та стають теплом. Отримуємо безпосередній обігрів об'єктів, на які спрямовані сонячні промені.
Чим хороший ІЧ-обігрівач?
Інфрачервоні обігрівачі надають зручний спосіб швидкого обігріву певних зон. Їх плюс у тому, що вони забезпечують більш фокусований та комфортний тепловий ефект. Відмінність інфрачервоного обігрівача від конвектора в тому, що він не прогріває повітря у приміщенні. Тобто конвекції немає і додавткової циркуляції теж немає. Ця особливість може бути корисною для людей з алергіями, оскільки немає додаткової циркуляції повітря, а разом із нею запахів, а також пилу та вовни.
Із плюсів ще зазначу:
- Миттєвий ефект. При виборі що купити: ІЧ обігрівач або конвектор, подумайте, як швидко вам потрібно прогріти кімнату. Інфрачервоний пристрій починає випромінювати теплові промені дуже потужно відразу при включенні.
- Економія електрики. Оскільки ІЧ-промені спрямовуються на конкретні об'єкти, всі вони більш економні у споживанні струму.
- Універсальність застосування. Інфрачервоними променями можна грітися не тільки у приміщенні. Ви можете поставити такий обігрівач на вулиці, на терасі, на майданчику в кафе.
Які є види інфрачервоних обігрівачів
ІЧ-обігрівачі розрізняють по конструкції, застосуванню та монтажу.
- Стаціонарні. До них відносимо настінні та стельові. Встановлюються на стіні або стелі і направляють теплове випромінювання вниз.
- Переносні. Зручні для використання в різних зонах будинку та забезпечують безпосередній місцевий обігрів.
- Зовнішні. Призначені для обігріву відкритих просторів, що забезпечують тепло для зовнішнього перебування в холодні періоди.
- Панельні. Ці тонкі панелі можна встановлювати на стіни чи стелю. Вони часто мають стильний та мінімалістичний дизайн, інтегруючись в інтер'єр приміщення.
Який обігрів краще: інфрачервоний чи конвекторний?
Вирішуючи, який обігрівач краще: конвекторний чи інфрачервоний, раджу вам визначити умови та завдання їх використання.
Традиційний електричний конвектор буде доречним:
- Для рівномірного прогрівання кімнати у будинку.
- Як основне джерело тепла в приміщенні.
Інфрачервоний обігрівач стане кращим, якщо потрібно:
- Надати моментальний тепловий ефект.
- Сфокусувати теплові промені на певний предмет (наприклад, на крісло біля комп'ютера).
- Створити теплий затишок на відкритих просторах (тераси, майданчики, балкони).
- Створити теплову завісу (наприклад, стельовий ІЧ-обігрівач можна розмістити над входом до приміщення).
- Додати в дизайн нотку стилю. Інфрачервоні обігрівачі, особливо панельні, можуть бути стильнішими та інтегрованішими в інтер'єр.
Що купити: електричний конвектор або інфрачервоний обігрівач, залежить ще від ваших уподобань і бюджету. Найчастіше ІЧ-нагрівачі коштують дорожче, але вони дають сфокусоване на предмет тепло, якому не страшний вітер і протяг.
Якщо у вас виникли питання після прочитання статті, залишайте коментарі нижче. Я з радістю на них відповім!
або натисніть