Зміст:
- Як діє конвекторний обігрів, і в чому його особливості
- Чим хороші масляні обігрівачі: плюси та мінуси
- Порівнюємо два види нагрівачів
- Висновки: конвектор VS масляний обігрівач
Ще недавно електричні обігрівачі використовувалися тільки як додаткове тепло. І це цілком зрозуміло: яке таке нагрівання могли забезпечити одна-дві трубчасті спіральки або малопотужна дуйка? Сьогодні ситуація докорінно змінилася. Електричний обігрів приміщень явно в тренді, адже різноманітність електронагрівачів настільки велика, а потужність та функції їх так сильно розвинені, що конвекторний або масляний обігрівач цілком гідний стати основним обігрівом для приміщення. Питання лише у виборі: який тип обігрівачів краще?
Якщо вибирати масляний чи конвекторний, то однозначної відповіді немає. У цій статті я зроблю порівняння їхніх робочих показників і ми отримаємо відповідь, що краще - конвекторний або масляний обігрівач.
Конвекція в якості нагрівання: у чому її фішка?
Конвекторний обігрівач - це чиста фізика. Тепле повітря легке, тому воно піднімається вгору, створюючи при цьому так звані «конвективні» потоки. У міру свого досягання до стелі, нагріте повітря остигає. Але його тепло, згідно із законом збереження енергії, не зникає, а передається навколишнім поверхням та повітрю в приміщенні. Виходить рівномірний та швидкий прогрів за обсягом всього приміщення. Охолоджуючи, повітря осідає і знову нагрівається, формуючи замкнутий цикл - постійний рух повітря з регулярним його нагріванням. Це називається конвекція.
Усередині конвекторні пристрої оснащені електричними ТЕНами (спіралями, панелями). Якщо проводити порівняння конвектора та масляного радіатора, то найбільший плюс електричного конвектора в тому, що він гріє швидко, потужно та рівномірно.
При виборі: конвектор або масляний обігрівач, до переваг першого зарахуємо ще й те, що він представлений у двох варіантах:
- Настінний (кріпиться на стіну на будь-якому рівні, звільняючи місце на підлозі).
- Підлоговий.
З інших плюсів при вирішенні, який обігрівач вибрати, варто відзначити тиху роботу, відсутність вентиляторів, безпечну та відносну просту конструкцію.
У чому суть масляних радіаторів, особливості та переваги
Вибираючи для будинку масляний обігрівач, варто знати, що він також дуже хороший. Його ніжне тепло можна порівняти з кошеням, що затишно згорнулося на колінах. Часто такі обігрівачі виконані у вигляді батарейної секції на коліщатках, тому їх ще називають "масляні радіатори".
Якщо розглядати прилад з погляду фізики, то принцип конвекції та віддачі тепла у них також задіяний. А як без цього? Адже тепле повітря від масляного радіатора піднімається нагору, тобто, масляний чи конвекторний обігрівач діють аналогічно. Але в даному випадку конвекція та циркуляція не є провідними принципами. Головний фактор - це нагрівання масла, яке є всередині та є теплоносієм.
Таким чином, основна відмінність масляного обігрівача від конвектора - масляне заповнення. Як правило, це трансформаторне масло. При включенні приладу електричний струм прогріває масло всередині обігрівача. Тепло, отримане від прогрітого масла, передається стінкам корпусу радіатора. А вже після цього тепло передається навколишньому повітрю. Гаряче повітря досягає стелі, охолоджується і йде вниз. Виходять ті ж конвекційні потоки повітря, що і в конвекторного нагрівача.
Для більш ефективного утримання тепла та його розподілу корпус виконаний у вигляді ребер типової чавунної батареї.
Тобто, в масляному нагрівачі ми бачимо ось яку послідовність:
- Нагрів масляного наповнювача;
- Нагрів ребер корпусу;
- Нагрівання повітря та його циркуляція.
Відповідно, нагрівання приміщення відбувається не так швидко, як з конвекторним обігрівачем. Та й потужність нагріву набагато менша. Зате можна заощадити на витраті електроенергії, оскільки масло довго не остигає і постійно віддає своє тепло корпусу.
Власне, ми отримуємо тихий (іноді трохи клацаючий при охолодженні масла) та економний прилад. Він комфортний, мобільний, із затишним теплом, його можна поставити безпосередньо біля ніг та легко перевозити за собою.
Порівняння за основними робочими показниками
- Швидкість нагріву. Який найкращий обігрівач: масляний чи конвекторний за швидкістю нагрівання? Безперечно, конвекторний, завдяки потужній та стабільній циркуляції повітря.
- Рівномірність прогрівання приміщення. Те саме - конвекція робить свою справу, поширюючи тепло швидко і рівномірно.
- Регулювання тепла. Регулятори та датчики адекватно спрацьовують у обох типів обігрівачів.
- Який обігрівач безпечніший: масляний чи конвекторний? У масляного обігрівача немає відкритого ТЕНу та нагрівальних елементів, що робить його безпечнішим.
- Можливість встановлення. Конвекторні прилади дають можливість вибору: на стіну або на підлогу, а масляні - тільки на підлогу.
- Мобільність. Масляні перемагають, оскільки вони оснащені коліщатками і є мобільними установками.
- Комфортне нагрівання локальної зони - однозначно краще масляний нагрівач.
- Економія грошей - однозначно це стосується масляного нагрівача. Він розігріває масло, і воно тривалий час залишається гарячим і гріє приміщення, а сам прилад тим часом струм з мережі не тягне.
- Сушіння білизни. Цей пункт не слід сприймати як реальний дозвіл сушити речі на електрообігрівачах. Робити це не бажано, тому що дуже небезпечно використовувати для сушіння конвекторний обігрівач або масляний. Але, якщо дуже потрібно, то теплий масляний радіатор - це те, що вам потрібно. На конвекторному сушити речі не можна в жодному разі - перекриєте конвекцію та циркуляцію повітря і буде спалах.
Хто перемагає у фіналі: конвекторний чи масляний?
Фактично, порівнявши робочі показники, ми бачимо, що сучасне конвекторне нагрівання - однозначно краще за багатьма характеристиками. Він більш потужний, швидкий, зручний в установці і, до того ж, безпечний. Однак, це аж ніяк не віддає йому пальму першості, тому що масляні нагрівачі теж цілком гарні та варті уваги. Тому, вирішуючи, масляний обігрівач або електричний конвектор вибрати, дайте собі чітку відповідь: навіщо потрібен обігрів?
Отже, конвекторний обігрівач варто купити:
- Для прогрівання великої кімнати;
- В якості основного джерела тепла;
- За потреби моментального нагрівання;
- Якщо місця для підлогової установки немає;
- Для рівномірного добре відрегульованого тепла.
Масляний обігрівач стане вашим найкращим другом, якщо потрібні:
- Комфортний підігрів біля комп'ютера, дивана, ліжка.
- Додаткове тепло у приміщенні.
- Мобільний прилад то в одній кімнаті, то в іншій.
- Заощадити на обігріві.
Підбиваючи підсумки непростого вибору, конвектор чи радіатор, отримуємо коротку відповідь: масляний краще для локального та портативного нагріву, а конвекторний - для стаціонарного та об'ємного.
Якщо у вас виникли питання після прочитання статті, залишайте коментарі нижче. Я з радістю на них відповім!
або натисніть