Обтиск мережевого кабелю є одним з найважливіших факторів, що визначають продуктивність, а також фізичну працездатність кабельної системи. На якість обтискання такого кабелю, як «вита пара» типу Rj45, впливає не тільки кваліфікація монтажника, а ще й якість самого інструменту для обтиску, який важливо правильно підібрати.
Особливості крученої пари
Інтернет кабель rj45 складається із восьми мідних провідників, які покриті спеціальною захисною оболонкою. За кількістю провідників кабель має маркування 8p8c. Така схема визначає тип конектора для забезпечення з'єднання між мережевими приладами. Один із затребуваних типів крученої пари – UTP (кабель у простій оболонці). Зазвичай прокладають його усередині приміщень. При монтажі розеток найкраще застосовувати інструмент для закладення крученої пари. На панелі контактів розетки є схема розміщення провідників.
Однією з найпоширеніших категорій крученої пари є 6 категорія – cat. Її пропускна спроможність становить 10Gbps. Щоб забезпечити контроль якості установки роз'ємів, рекомендується використовувати спеціальний лан-тестер. На сьогоднішній день розроблено велику кількість просунутих моделей Lan-тестерів.
Конектор Rj 45 є спеціальним пристроєм, який використовують для створення механічних роз'ємних з'єднань між ділянками кабельної мережі, виконаної з «витої пари». Головна функція конекторів полягає у забезпеченні надійного контакту провідників для зменшення втрати сигналу в місцях з'єднання. Щоб провідники могли надійно утримуватись у каналах, для цього проводять обтискання Rj45.
Для якісного обтиснення «витої пари» знадобиться спеціальний обтискний інструмент – обтискні кліщі. Також його називають «кримпер», «щипці». Він є обтискним пристроєм, який забезпечує виконання різних важливих операцій:
- Зняття зовнішньої ізоляції;
- Обтискання (опресування);
- Вирівнювання кінців провідника.
Якісний обтискач має масивний корпус. Виготовляють такий прилад із високоміцного металу.
Залежно від типу механізму, принципу роботи, виконання, обтискний інструмент ділиться на такі види:
- Ножичний інструмент. Такий обтискач працює, як прес. Спрацьовує механізм при натисканні на пару важелів. Це найпоширеніший варіант. Якщо говорити про те, скільки коштує такий інструмент, то за ціною він обійдеться дешевше, якщо порівнювати з іншими пристроями.
- Висувний інструмент. Цей варіант обійдеться дорожче, оскільки його механізм дає можливість закладати контакти одночасно, докладаючи при цьому однакові зусилля. Таким чином, в результаті навантаження виходить рівномірним.
Щоб обтиснути кручену пару, також можна купити такий інструмент, як кусачки. З його допомогою перед обтиском підрівнюються розкручені провідники.
У набір обтискних інструментів можуть входити кліщі для обтиску комп'ютерних клем штекерів, обтискний кліпсатор, затискач, пістолет, ключ обжимний, плоскогубці, інструмент для опресування наконечників. Це найпопулярніші прилади в даній категорії обладнання.
Потреба обтискати кручені пари з'являється тоді, коли необхідним є або виготовлення патчкорда з багатожильного дроту, або ж, якщо потрібно оконечування витої пари, яку завів провайдер інтернету в приміщення. При виробництві патч корду та інших Ethernet сполучних шнурів застосовується прямий порядок затискання.
Така процедура, як обтискання кабелю кручена пара, відбувається таким чином:
- Підрізається оболонка на кілька сантиметрів, щоб спростити розподіл проводів;
- Підрізають дроти для обтискання;
- Вставляється мережевий кабель у спеціальний роз'єм rj 45;
- Роз'єм вставляють у кліщі та стискають їх, після чого кабель обтиснутий і вже готовий до подальшої роботи;
- Виконується налаштування мережного адаптеру.
При цьому, важливо не пошкодити провід, його оболонку, а також жили.
Де купити обтискачі для витої пари в Україні
Таке обладнання у широкому асортименті представлене в інтернет магазині. Вас порадує доступна ціна на товар, швидка доставка вибраних інструментів до Києва або до будь-якого іншого міста.