Електродровокол для побутового використання
Електроколуни - це досить великі машини, які суттєво полегшують тяжку працю із заготівлі дров. Механізація процесу розколки дров підвищила ефективність і зменшила тимчасові витрати на трудомістке заняття.
Дровокольний електричний верстат, завдяки мотору великої потужності, має досить високу продуктивність і збільшує швидкість заготівлі дров. Електричні дровоколи здатні розвивати величезний тиск на поршень, дозволяючи розколоти особливо тверді поліна або пеньок. Конструкція дровокола складена із сталевого каркасу, потужного електромотора та спеціального міцного клина. На масивну раму встановлений електродвигун, який рухає поршень. На поршень прикріплений клин, який тисне на колоду і розколює його.
Одна чи три фази?
Багато моделей розрізняють по можливості підключення до стаціонарної мережі електроживлення. Побутові колуни підключають до однофазної мережі змінного струму з напругою 220, більш професійні машини збільшеної потужності підключають до 3-фазної мережі на 380В. Професійна серія агрегатів використовується на промислових об'єктах з великими обсягами робіт та тривалими навантаженнями.
Для роботи електричних дровоколів необхідна наявність енергопостачання, але також можливе їх підключення до генератора змінного струму. Це особливо важливо під час роботи на досить великих відстанях від будинку. З переваг слід відзначити низький рівень шуму та повну відсутність шкідливих викидів. Що дозволяє їх використовувати у закритих приміщеннях із максимальним комфортом для оператора. Щодо низькі розцінки на електрику, не йдуть у жодне порівняння з цінами на машинне масло та бензин. Що говорить про високу економічність електричного дровоколу.
Трифазні машини за продуктивністю йдуть у ногу з бензиновими аналогами. Технічне обслуговування заслуговує на окрему увагу. Бензинові моделі вимагають регулярної заміни мастила, заправки бензином. Для електродроту такі операції не потрібні достатньо їх включити в розетку. Гранично звичайне управління доступне навіть новачкам і людям, далеким від техніки. Є деяка обмеженість робочого простору довжиною мережевого кабелю, але це ліквідується з допомогою подовжувача.
Дровоколи чудово впораються з розколкою дров з м'якої деревини (сосна, ялина та ін.) та з твердими породами дерева (груша, самшит та ін.). На потужному каркасі знаходиться електродвигун, який рухає поршень. Міцний, гострий клин, що знаходиться на поршні, розколює колоду.
Дровокол електричний: вертикальний чи горизонтальний?
Розрізняють вертикальне та горизонтальне розташування машини. Довговічна основа із міцного металу вертикального інструменту здатна витримувати тривалу роботу кілька годин на день. Гідравлічний прес створює максимальний тиск на заготівлю більше 12 т. При великій швидкості розколу від 5,5 см/с операція триває кілька секунд. У верхнє положення привід повертається автоматично. Колуни для розколки можна використовувати і 2-х клинчасті та 4-х клинчасті. Все залежить від бажання користувача, наскільки частин він хоче розрубати поліно. Робочий стіл на машині може встановлюватись у кількох варіантах.
Горизонтальні моделі справляються із чурками до 53 см завдовжки. Поршень або штовхає коліна на дерев'яну заготовку, або штовхає поліно у бік колуна. Все залежить від конструкції апарату. Невелика висота пристрою цікава тим, що користувачеві немає необхідності високо піднімати важку колоду. Надійні фіксатори забезпечують найкращу нерухомість заготовки. Вони утримують колоду з двох сторін.
Механічне регулювання розколюючого ножа дозволяє працювати і з тонкими заготовками, і з товстими полінами до 32 см у діаметрі. Такі параметри мають найбільшу кількість моделей. Для зручності переміщення і в тих, і в інших моделей є колеса транспортування, які дуже ефективно проходять по нерівній місцевості, гравію або піску. Важливим фактором є безпека роботи, яку забезпечують дровокольні верстати завдяки дворучному управлінню. Також можна регулювати швидкість роботи, дозволяючи обробити велику кількість дров. Для легкості транспортування електродровоколи оснащені колесами.
Дворучне керування забезпечує максимальну безпеку оператора під час роботи. Важелі управління знаходяться з протилежного боку від ріжучого інструменту. Двигуни мають усі необхідні системи захисту від короткого замикання, перепадів напруги та інших. Захист від випадкового старту двигуна захистить від аварійної ситуації.
Враховуючи все вищевикладене, для побутових цілей найчастіше купуються електричні моделі, що не потребують додаткової уваги від користувача. Вони готові до роботи, коли оператор натисне кнопку «старт».