Праски - це електричні побутові прилади, основна функція яких - розгладжування складок і нерівностей на тканині. Щоб впливати на тканину та розпрямити її волокна, потрібна певна температура та тиск на матеріал. Для цього у прасці є потужна підошва, яка нагрівається від мережі.
Всередині підошви знаходиться нагрівальний елемент, який, при підключенні до електричної мережі, сильно підвищує її температуру. Підошва, як правило, металева, іноді - керамічна. В якості найкращих металів виступають нержавіюча сталь (бажано з тефлоновим покриттям) і алюміній. Оскільки праскою потрібно прасувати різні за своєю текстурою тканини, то й температура для них потрібна різна. Для цього праски оснащені терморегулятором, що дозволяє підібрати оптимальну температуру для різних складів.
Однією з переваг сучасних прасок є можливість оснащення їхньою паровою функцією. Праска з парою хороша тим, що вона чудово пом'якшує тканину і полегшує розпрямлення складок.
Де застосовуються праски
Праска - це універсальний прилад, він придатний не тільки в побуті. Основні сфери його використання включають:
- Побутові потреби. Сюди відноситься повсякденне прасування одягу сорочок, суконь, штанів), а також прасування постільної білизни та рушників, білизни.
- Використовують праску на швейному виробництві, в ательє, які займаються ремонтом одягу, щоб надати виробам охайного вигляду.
- Актуальна вона також у хімчистках та пральних (для професійної теплової обробки).
- У текстильному виробництві прогладжують тканини перед їх виставленням у продаж, щоб перевірити, чи не сідають волокна, чи відповідає якість тканини стандарту.
- У подорожах. Дорожні праски дають можливість виглядати акуратно далеко від дому, під час подорожі, на ділових зустрічах, у відрядженнях.
- Для виготовлення декору. У рукоділлі часто праскою закріплюють термоклей, сітки, підкладки.
- Для дезинфекції. Праскою можна знищити велику кількість бактерій, кліщів, мікробів, глистів, тому ними прогладжують постільну білизну в дитячих закладах.
Часто в Україні праски застосовують у різних сферах діяльності, де потрібно гладити уніформу (готелі, магазини) або одяг, виставлений на огляд. Наприклад, у магазинах завжди відпарюють моделі, які виставлені на продаж, а на показах мод так само готують одяг на подіум.
Які бувають види прасок
Стандартна праска складається з металевої підошви, ручки і терморегулятора. У неї немає парової функції, вона гарно підходить для найпростіших завдань з розгладжування складок.
Крім класичних прасок, є ще й такі види:
- Парові. Це прилади, у яких є резервуар для наповнення водою і функція утворення і подачі пари.
- Дорожні. Це маленькі портативні праски, які займають мало місця у валізі. Ручку та кабель часто можна демонтувати та скласти компактно.
- Парогенератори. Це не просто парові праски, а парові станції, у яких є окрема ємність для води.
- Вертикальні відпарювачі Відмінні праски для того, щоб погладити штори, фіранки, костюми, сукні, особливо з делікатних тканин.
Де придбати?
Придбати праску хорошої якості, надійну та довговічну, ми рекомендуємо у нас в інтернет-магазині Парові, дорожні та класичні праски представлені на сайті STORGOM. Тут ви також можете ознайомитися з їх технічними характеристиками та відгуками користувачів, щоб купити найкращу праску для домашнього застосування або для професійної діяльності.
Ціна праски залежить від її функціоналу, від матеріалу, з якого виконана підошва, а також від потужності цього нагрівального приладу. Оптимальна потужність гарної праски - 2-3 кіловати. Чим вище цей показник, тим швидше підошва праски нагрівається, а пара подається сильніше та ефективніше.
Ціни на праски
Часті питання про праски
📢 Які праски найдешевші ?
🔥 Які праски відносяться до преміум сегменту ?
ТОП-5 дорогих товарів із категорії праски:
🛒 Які праски з найбільшою знижкою ?
Товари з найбільшою знижкою з категорії праски:
💸 Яка ціна на праски у 2025 році ?
Ціни на праски у 2025 році:
- Мінімальна ціна: 349₴
- Максимальна ціна: 16999₴
- Середня ціна: 2532₴