Паливороздавальні крани забезпечують дозовану подачу рідини, що надходить під певним тиском від колонки, насоса або іншого обладнання. Без цього пристрою складно уявити сучасні автозаправки, однак, сфера його застосування не обмежується АЗС.
Особливості будови заправного крана (пістолета)
Пістолет паливозаправний складається з:
- корпуса;
- сполучних елементів;
- носика;
- клапанів;
- мембран;
- спускового важеля.
Конструкція може доповнюватись лічильником та іншими елементами.
При натисканні на важіль спуску відкривається впускний клапан. Починається подача рідини, яка супроводжується засмоктуванням повітря з бака або іншої ємності, що наповнюється. При поверненні спускового важеля у вихідне положення подача припиняється.
Для запобігання витіканню рідини із повністю заповненого резервуару в деяких моделях передбачено механізм припинення надходження повітря при зіткненні носика з рідиною. В цьому випадку клапан закривається і подача зупиняється.
З метою мінімізації ризику негативних наслідків непередбачених ситуацій (наприклад, рух транспортного засобу з залишеним у горловині бака бензиновим пістолетом) застосовуються спеціальні муфти. Вони забезпечують безпечний розрив ланцюжка подачі з подальшим припиненням подачі рідини (щоб уникнути протікання).
Технічні можливості обладнання
Заправний пістолет характеризується такими перевагами:
- висока пропускна здатність (швидке наповнення ємностей);
- рівний струмінь, відсутність або незначна кількість піни, що утворюється (якщо утворюється занадто багато піни, підвищується ймовірність помилкового спрацьовування клапана, що перекриває подачу в неповну ємність);
- маневреність (можливість швидко змінювати положення крана);
- міцний корпус, що витримує високий тиск;
- надійні з'єднання;
- захист від переливу;
- блокування подачі в аварійних ситуаціях (наприклад, під час різких ривків, випадання пістолета з горловини бака або каністри);
- можливість фіксації спускового важеля для безперервної роботи.
Перерахований функціонал характерний не для всіх кранів і залежить від особливостей конструкції конкретної моделі.
Пістолет АЗС, а також паливороздавальне обладнання для інших об'єктів підбирається з урахуванням низки критеріїв:
- Перелік допустимих та заборонених рідин (наприклад, бензин, дизпаливо, гас, олія, газ, AdBlue для очищення вихлопних газів). Ці параметри вважаються ключовими, оскільки дотримання вимог сумісності є однією з обов'язкових умов безпечної експлуатації. Багато модифікацій підтримують кілька видів рідини, наприклад, дизель та бензин.
- Продуктивність (максимальний об’єм перекачування на хвилину).
- Робочий тиск (важливо підібрати пістолет, який гарантовано витримає тривалу експлуатацію при заданому тиску).
- Наявність/відсутність очисних фільтрів, функції автоматичної зупинки потоку.
- Розрядність та функціональні можливості лічильника (за його наявності).
- Діаметр носика, з'єднання, типи впускних/випускних отворів (ці характеристики аналізуються, щоб уникнути складнощів із підключенням та застосуванням пістолета на різних об'єктах).
- Діапазон робочих температур.
- Маса.
- Похибка (враховується під час аналізу результатів вимірювань, наприклад, обсягу перекачаного палива).
Перед придбанням паливороздавальної продукції необхідно переконатися у її сумісності з іншим обладнанням, а також ознайомитись із вимогами безпеки.
Чому варто купити паливороздавальні крани в інтернет-магазині З Торгом
У нашому онлайн каталозі представлені товари провідних брендів за доступною ціною з офіційною гарантією, технічною та консультаційною підтримкою. Ми безпосередньо працюємо з виробниками, завдяки чому можна придбати потрібну продукцію недорого.
В Україні продаж товарів, що вас цікавлять, здійснюється з максимально швидкою доставкою поштовими, кур'єрськими службами або транспортними компаніями. У разі виникнення будь-яких питань зверніться до менеджерів за телефонами, зазначеними у верхній частині сторінки.