Тельфер - це техніка, що використовується для підйому та переміщення вантажів. Її вважають різновидом талі, оснащеної кареткою для горизонтального пересування по монорейці. Обладнання дуже популярне на складах, фабриках та заводах, у логістичних центрах, на будівельному майданчику, в автомобільних майстернях тощо. Сфера застосування є надзвичайно широкою, що пояснюється його функціональними можливостями.
Із чого складається електричний тельфер?
Хоча пристрій і вважається різновидом талі, але його конструкція набагато складніша. По суті це блоковий механізм, який включає електромотор з конусним ротором. Сучасні виробники навіть вбудовують у двигун захист, щоб він прослужив довше.
Конструкція тельфера також складається з:
- корпусу крильчатки;
- статора;
- пружини;
- ротора;
- редуктора;
- барабана;
- троса;
- канатоукладача;
- проміжного валу;
- первинного та вторинного валів;
- вимикача;
- проміжної шестерні;
- корпусів редуктора та барабана.
Для керування тельфером передбачений пульт. Він прикріплений на гнучкому кабелі чи дистанційний. Останній варіант набагато зручніший і безпечніший.
Особливості та різновиди електротельфера
Перше, чим відрізняються електротельфери один від одного - живлення. Споживають вони електричну енергію, а різниця у фазі. Одним потрібно 220 Вольт, а іншим 380В. Однофазні пристрої універсальні, адже можуть використовуватись у побутових та промислових умовах. А ось трифазні розраховані на промисловість.
Також розрізняють тельфери:
- Стаціонарні;
- Пересувні.
Стаціонарний не може горизонтально переміщатися по консолі. По суті це звичайна таль без каретки, яка тільки піднімає вантаж на певну висоту.
Пересувна модифікація, власне, і є тельфером. Він легко рухається по консолі і перевозить вантаж з однієї точки в іншу. Такий різновид підійде для експлуатації на великій площі.
Електротельфер має кілька робочих швидкостей - 1 та 2. Двошвидкісні призначені для роботи з крихкими вантажами. І тут застосовується мінімальна швидкість. Вона також забезпечує точне позиціонування.
Вісь барабана може розташовуватися поздовжньо та поперечно. Поперечні моделі тельферів монтуються нижче та розраховані для приміщень з низькими стелями.
Найважливіше при виборі електротельфера
Вибираючи тельфер з електроприводом, слід звернути увагу на три технічні характеристики:
- Потужність. Від неї залежить і продуктивність, і маса, яку пристрій здатний підняти. При цьому він має ще й утримувати вантаж. Найоптимальніший варіант для активної експлуатації та навантажень - 1700-7500 Вт. Все, що менше - для дому та невеликої майстерні.
- Вантажопідйомність. Може бути різною від 100 до 5000 кг. Золота середина - 2 тонни, а більше вже для великої промисловості. Пам'ятайте, що перевантажувати інструмент не варто, тому вантажопідйомність варто підбирати із запасом.
- Висота підйому та швидкість. Параметри впливають на продуктивність роботи.
Де придбати електротельфер із вигодою?
Покупка в інтернет-магазині З Торгом вигідна з кількох причин:
- у продажу продукція лише оригінальної якості, адже ми є офіційним дилером виробників в Україні;
- різноманітний асортимент товару українського та світового виробництва;
- адекватна ціна на якісне вантажопідйомне обладнання;
- зручні варіанти оплати;
- кілька способів доставки по всій країні;
- оформляємо кредит чи розстрочку, щоб користуватись надійним інструментом без обтяження сімейного бюджету;
- завжди можна торгуватися, щоб отримати реальну знижку.