Гілкорізи використовуються для обрізки живих та сухих гілок декоративних та садових дерев, кущів. З ними робота садівника спрощується та забезпечується високоякісний результат. З моменту винаходу звичайного секатора пройшло багато часу. За цей період було створено багато нових інструментів та різновидів вже існуючих, які виконують одну функцію, але експлуатуються у різних умовах.
Садовий гілкоріз: види та особливості
Цей інструмент допоміг полегшити складну працю садівників. Якщо раніше для щеплення молодих рослин або видалення сухих і хворих гілок потрібен був секатор і ножівка, то тепер з гілками до 5 см в діаметрі можна впоратися за допомогою одного гілкоріза-сучкоріза. Існує кілька різновидів інструменту з механічним приводом. Більшість моделей удосконалено настільки, що, маючи ручне керування, потребують мінімальних зусиль з боку користувача. Отже, розрізняють пристрої:
- Сучкорізи. Двоважільні пристрої повторюють конструкцію секаторів. У них є ріжуча ножична частина та дві рукоятки, але у цій модифікації подовжені. З їх допомогою можна зрізати гілки товщиною до 4 см. Двоважільні сучкорізи зручні для роботи на невеликій та середній висоті, а також в умовах густої крони. Рукоятки деяких моделей можуть додатково подовжуватися, але і коштувати такий інструмент буде дорожче.
- Висоторізи. Одноважільні або штангові пристрої спеціально призначені для обрізання гілок до 5 см на високих деревах. Вони оснащуються довгою рукояткою-штангою, яка в окремих моделей може висуватися. Її називають телескопічною. Такі моделі підійдуть для старого саду. Для керування різальною частиною по всій штанзі до головки протягнуто спеціальний шнур. За нього потрібно кілька разів смикнути, щоб леза відрізали гілку.
Гілкоріз може класифікуватися не тільки залежно від робочої висоти та кількості держаків. Розрізняють механічний інструмент за типом різальної частини:
- Обвідний. Призначений на формування крони молодого деревця. Він акуратно і точно зрізає побіги, залишаючи рівний край зрізу без лахміття. Основна умова якісної роботи - правильний напрямок гострого леза. Воно має бути спрямоване у бік гілки, яку зрізають. Після натискання з невеликим зусиллям верхнє лезо ковзає по нижньому, яке є ще й упором.
- З ковадлом. Зовні нагадує попередній варіант, але відмінність все ж таки є. Нижній ніж більш розширений, а верхнє лезо в нього не впирається, а занурюється у спеціальний жолобок. Такі ручні гілкорізи рубають, а не ріжуть, тому більше підходять для роботи із сухими гілками.
- З храповим механізмом. Інструмент розрахований на обрізання товстих та міцних гілок. Він впорається і з сухими, і живими гілками без проблем. Храповик сприяє посиленню тиску способом багаторазового стискання. Часто укомплектовуються ножівками.
Де придбати обладнання для обрізки дерев?
В інтернет-магазині З Торгом представлені різні моделі професійного та побутового класу для догляду за садовими рослинами. Офіційна співпраця з компаніями-виробниками гарантує 100% оригінальну якість продукції у продажу у поєднанні з демократичною ціною. Наші клієнти по всій Україні. У їхньому списку сотні державних та приватних підприємств, на довіру яких ми заслужили, продовжуючи співпрацювати до цього дня.
Для замовників у нас:
- доставка замовлень не лише по Києву, а й по території країни;
- зручні варіанти дистанційної оплати;
- оформлення замовлення у будь-який час доби та день тижня;
- вигідні умови кредитування та розстрочки;
- акційні пропозиції зі знижками та приємними сюрпризами.
Ціни на гілкорізи
Часті питання про гілкорізи
📢 Які сучкорізи найдешевші ?
🔥 Які сучкорізи відносяться до преміум сегменту ?
ТОП-5 дорогих товарів із категорії сучкорізи:
🛒 Які сучкорізи з найбільшою знижкою ?
Товари з найбільшою знижкою з категорії сучкорізи:
💸 Яка ціна на сучкорізи у 2025 році ?
Ціни на сучкорізи у 2025 році:
- Мінімальна ціна: 384₴
- Максимальна ціна: 2499₴
- Середня ціна: 866₴
🗲 Які новинки в категорії сучкорізи у 2025 році ?
ТОП 5 новинок у категорії сучкорізи: