Системи енергонезалежності - це комплекти, що складаються з кількох елементів, інтегрована робота яких дає можливість запитати споживачів струму. Незалежна енергетична система встановлюється стаціонарно, володіє широким набором функцій та можливостей. Вона модульна і дуже компактна, займає мало місця і включає всі компоненти, необхідні для введення в дію і повноцінної роботи. Технологія розрахована на безперебійну та тривалу подачу електрики до підключених користувачів. Найбільш популярна сфера застосування - приватні будинки, трейлери, підприємства, торгові точки, офіси.
У чому особливості незалежних систем енергозабезпечення
Основне завдання такої системи - подати живлення до електричних приладів у моменти аварійних чи віялових відключень електрики у стаціонарній мережі. Тобто комплекти енергонезалежності - це найсучасніше резервне живлення.
Окрім резерву, незалежна система енергозабезпечення може використовуватись як основне джерело електроенергії. Вона має унікальну автономність роботи. Цей фактор дає можливість жити та повноцінно користуватися електрикою за межами дії електричних мереж. Тобто можливості незалежних енергосистем набагато більші, ніж портативних електростанцій.
Сучасна технологія plug and play, яка розроблена спеціально для систем енергонезалежності, забезпечує швидку та просту установку та таке ж просте та зрозуміле використання.
Як влаштовано систему енергопостачання
Кожна система енергозабезпечення містить такі основні елементи:
- Основний модуль Power Hub. Він служить центром, до якого підключаються решта складових.
- Акумуляторна батарея із збільшеною ємністю.
- "Розумна" панель керування Smart Distribution Panel.
Крім цього, є модулі підключення до сонячних панелей MPPT, контролери заряду, що знижує перетворювач з постійного струму на змінний, дроти та кабелі підключення.
Місткість впливає на те, скільки можна техніки підключити до системи, і скільки часу вона працюватиме. Унікальність роботи полягає в тому, що є можливість збільшити ємність системи, включаючи додаткові акумулятори. Наприклад, якщо ємність батареї, яка встановлена в системі, становить 2 кіловат-години, можна додати ще дві батареї по 2 кіловат-години, отримавши таким чином ємність 4 кВт-години або 6 кВт-годин.
Як це працює?
Місткість розраховується залежно від фактичної потреби. Тобто, враховується кількість споживачів струму, їхня потужність. Якщо йдеться про повноцінне незалежне енергопостачання, слід уважно прорахувати час автономної роботи.
Якщо йдеться про великий будинок, то для нього варто купити енергосистему з батареями на 5 кіловат-годин. Додавши ще два блоки акумуляторів по 5 кВт-годин, отримаємо в результаті 15 кВт-годин. Цей показник означає, що великий приватний будинок з освітленням, обігрівом, насосом для води та безліччю побутової техніки можна забезпечити електроенергією протягом доби. Якщо заощаджувати та включати тільки необхідне, то отримуємо живлення електроприладів на дві-три доби.
Далі енергетичний комплект потребує заряджання. Якщо йдеться про резерв, його заряджають від стаціонарної розетки 220 Вольт, коли в мережі є електрика. За допомогою інверторного зарядного пристрою відбувається швидке заряджання. Час заряджання залежить від ємності батарей і становить у середньому 2-3 години.
При використанні систем в якості основного джерела струму для повноцінного автономного електрозабезпечення використовується зарядка від сонячних панелей.
Ціни на системи енергонезалежності
Часті питання про системи енергонезалежності
📢 Які системи енергонезалежності найдешевші ?
На сьогодні найдешевші системи енергонезалежності:
🔥 Які системи енергонезалежності відносяться до преміум сегменту ?
ТОП-5 дорогих товарів із категорії системи енергонезалежності:
💸 Яка ціна на системи енергонезалежності у 2025 році ?
Ціни на системи енергонезалежності у 2025 році:
- Мінімальна ціна: 66999₴
- Максимальна ціна: 1284999₴
- Середня ціна: 305875₴
🗲 Які новинки в категорії системи енергонезалежності у 2025 році ?
ТОП 5 новинок у категорії системи енергонезалежності: