Завдання рейсмусу - не тільки зробити рівну і гладку поверхню дерева, без сколів, пагорбів та шорсткості, а ще й простругати в заданий розмір. Тобто створити бажану товщину дерев'яного елемента. Для стругання дерева за великих обсягів робіт, при посилених щоденних навантаженнях будь-який рейсмус не підійде. Агрегат повинен бути потужним, продуктивним, високоточним і відрізнятися витривалістю та стійкістю до навантажень. У таких випадках використовується професійний рейсмусовий верстат.
Особливості професійних рейсмусів
Деревообробний рейсмусовий верстат професійного класу відрізняється високою функціональністю. Він виконує простругування дошки з точністю до десятої частки міліметра, формує необхідну довжину заготовки. Поверхня деталі виходить ідеально гладкою. Також одне з його завдань - фрезерування поверхні, площинне, об'ємне, профільне. Професійний рейсмус працює з будь-якими формами заготовок - як із прямолінійними, так і з криволінійними.
Переважна більшість професійних верстатів для рейсмусування - двосторонні. Тобто за один прохід вони знімають стружку з обох боків заготовки. Є також багатоножеві моделі, які виконують профільне фрезерування. Рейсмусові верстати профі-класу оснащуються потужними синхронними двигунами. Такий двигун чудово охолоджується, може працювати без перерви по кілька годин на день. Потужний привід вимагає для своєї роботи трифазної мережі - 380 Вольт. Якщо в домашній майстерні мережа на 220 Вольт, потрібно купити однофазний верстат. Такі також є серед верстатів професійного класу.
Який рейсмус краще купити?
В Україні найкращі професійні рейсмуси представлені такими відомими брендами як американський DeWALT, німецький FDB Maschinen та Метабо. Рейтинги продажів також очолює неперевершена японська Макіта. Останнім часом популярності набули торгові марки Proxxon і Ryobi, що випускають чудові рейсмуси за доступною ціною. Їх часто беруть для цеху та виробництва. Всі вказані марки ви можете купити у нас в інтернет-магазині.