Зміст:
- Що являє собою каремат, і навіщо він потрібний
- Які матеріали використовують для виготовлення карематів
- Класифікація килимків за призначенням
- Як зробити правильний вибір каремату
Якщо раніше обов'язковим атрибутом походу був рюкзак, то сьогодні туриста без яскравого рулончика за спиною вже важко уявити. Акуратно складений, легкий та компактний каремат - що це? Модна забаганка чи необхідне спорядження в поході?
Насправді, каремати - свого роду «паличка-виручалочка» для любителів активного відпочинку. З ними не страшна ночівля на будь-якій поверхні, чи то скелясте каміння чи волога трава. Використовувати таку підстилку можна в походах, на пікніку, на риболовлі і навіть при заняттях спортом (йогою, фітнесом, аеробікою).
Про те, що таке каремат, які види його бувають, і який матеріал для каремату найкраще, я розповім у цій статті.
Що таке каремат, які функції він виконує
Каремат - це мобільний килимок. Іншими словами - це найзручніша підстилка для лежання та сидіння, яку можна носити з собою всюди, зважаючи на її легкість і компактність. При створенні каремату його основною функцією була ізоляція туриста від холодної землі та кам'яної поверхні. Він швидко став незамінним атрибутом у поході, оскільки забезпечує комфортне місце для відпочинку та сну. Фантастична популярність зросла ще й через те, що на карематі найзручніше займатися фізичними вправами будь-якого роду.
Розмір каремату, а також матеріал для виготовлення бувають різними. Все залежить від того, де і як використовують цей килимок. А сфера його застосування досить широка і включає:
- Походи та кемпінг - щоб організувати зручне спальне місце в наметі або навіть просто неба, гарантуючи захист від холодної та нерівної землі.
Пікніки. Відпочивати, лежачи в траві або читати книгу, сидячи на килимку - ось для чого потрібні невеликі та легкі килимки. - Спорт. Спортивний мат невеликого розміру ідеально підійде для занять йогою, фітнесом та іншими фізичними вправами.
Пляжний відпочинок. Найпростіший каремат ідеальний для лежання на піску. Він дає захист від нагрітого, вологого чи не надто чистого піску.
Альпінізм, сходження та екстремальні види спорту. Каремат служить для сну та відпочинку, оскільки в даних випадках важлива легкість та компактність спорядження.
Детально про матеріали для каремату
Оскільки каремати стали універсальними у застосуванні, то й матеріал, з якого їх роблять, буває різним. Головна вимога до матеріалу - щоб він був легким, водонепроникним та відрізнявся гарною теплоізоляцією. Кожен вид має свої плюси та мінуси.
- Пінополіетилен. Гарний, бюджетний матеріал, який гарантує оптимальну теплоізоляцію та вологонепроникність. Він легкий та довговічний. У дорожчих килимках застосовують пінополіетилен з алюмінієвим покриттям. Алюміній створює додаткову поверхню, що сильно підвищує теплоізоляційні властивості.
- Поролон (це спінений поліуретан). Його застосовують не так часто, тому що він швидко зношується. Зате він м'який, недорогий і дуже гарний у багатошарових карематах.
- Етиленвінілацетат. Крім теплоізоляції матеріал EVA має чудову амортизацію. Він мало зношується і деформується.
- Термопластичні каремати. Не деформуються, відрізняються чудовою амортизацією. До того ж, вони - екологічно чисті та гіпоалергенні.
- Комбіновані підстилки. Складаються з кількох шарів та різних матеріалів, що покращує їх експлуатаційні характеристики.
Які є види карематів за призначенням
Класифікація включає кілька типів:
- Туристичні. Як правило - пінополіетиленові. Міцні та легкі. Хороші для походу, пікніків та кемпінгу. Теплоізоляція - базова.
- Термокилимки (мають покриття з алюмінію). Характеризуються посиленою теплоізоляцією.
- Самонадувані. Такі каремати самі наповнюються повітрям, варто лише відкрити спеціальний клапан. Вони найкомфортніші, найкраще не пропускають холод від землі, проте важче за вагою та об'ємніше. Актуальні для кемпінгу, довгих походів та зимових вилазок.
- Екстремальні та альпіністські килимки. Найміцніші і найлегші одночасно. Часто являють собою спеціальні багатошарові конструкції. Їх функції - максимальна теплоізоляція, вологонепроникність та стійкість до зносу. Вважаються багатосезонними, підходять і для використання влітку, і для зими.
- Спортивні. Застосовують їх для йоги, аеробіки, фітнесу та інших видів спорту. Дуже гарні при виконанні вправ. Перевага - відмінна амортизація.
- Дитячі. Такі каремати яскраві, красиві. Виготовляються з м'яких та безпечних матеріалів. Створені для ігор та занять з дітьми на природі чи всередині будинку.
- Пляжні. Їхня особливість - швидко сохнуть і компактно складаються. Зручні на піску.
Вибираємо каремат: на що звернути увагу
Вибір каремату залежить від того, де і як ви його експлуатуватимете, як збираєтеся переносити (пішки або в автомобілі), а також від особистих переваг.
Для того, щоб вибрати найкращий для себе каремат і уникнути можливих проблем, я раджу дотримуватися наступних критеріїв:
- Яке призначення каремату? Для походу потрібні легкі та компактні підстилки з гарною теплоізоляцією, а для більш екстремальних умов - краще вибрати найміцніші, багатошарові. Для йоги та фітнесу - амортизуючі, для пляжу - швидковисихаючі.
- З чого зроблені? Найдовговічніші (і при цьому дешеві) килимки - з пінополіетилену. Поролонові дуже м'які, але до вологи не дуже стійкі. Виконані з матеріалу EVA - завжди міцні, легкі та з гарним утриманням тепла.
- Товщина. Чим товстіший каремат, тим краще він тримає тепло, але вага його збільшується. Тому для літніх вилазок на природу вистачає товщини 1-2 см, для зимових та екстремальних умов - бажано 3 см або навіть найтовстіший - 5 см.
- Розміри та вага. Для піших походів важливо вибрати легкий та компактний килимок, який легко скручується чи складається. У кемпінгу або при поїздках на машині ви можете брати більш об'ємні і важкі варіанти.
- Теплоізоляція На кожній моделі вказано коефіцієнт теплоізоляції. Що вище його значення, то краще каремат зберігає тепло. Для літа підійде показник 1-2, для зими - 4 та вище.
- Зручність транспортування. Більшість килимків згортають у рулон, частину їх - складають гармошкою.
- Додаткові функції. До них зарахуємо: водонепроникність, антиковзне покриття, наявність клапанів (для тих, які самі надуваються).
- Має значення і те, скільки ви готові заплатити за каремат. Дорогі каремати мають кращі характеристики, добре ізолюють від холоду і води, не зношуються. Але й серед бюджетних варіантів є дуже комфортні та якісні моделі.
Як бачимо каремат - килимок універсальний та багатоцільовий. Він широко використовується, завдяки своїй мобільності, практичності та легкості. При правильному виборі каремату, вам гарантовано комфорт у різних умовах, взимку та влітку, на піску, на камінні/на сирій землі та на вологій траві.
Якщо у вас виникли питання після прочитання статті, залишайте коментарі нижче. Я з радістю на них відповім!
або натисніть