Зміст:
- Пристрій верстата для заточування ланцюгів
- Основні характеристики, що впливають на вибір верстата
- На що впливають додаткові функції та опції
Якщо ланцюг бензопили затупився - прощавай, нормальне пиляння. Пилу веде вбік, розпил йде довго і неефективно, до того ж ланцюг може заклинити, що дуже небезпечно для життя і здоров'я.
Якщо ланки ланцюга не сильно зношені, можна заточити ланцюг вручну - напилком або шліфувальним каменем. Однак, ручне заточування ланцюга - це своєрідне мистецтво. Адже ланцюгові зубці мають дуже складну будову. І при ручному заточуванні потрібно вибрати правильний кут заточування і дотримуватися його для всіх зубців, правильно підібрати шаблон, контролювати глибину. Тому я рекомендую точити пиляльні ланки професійно, і для цього вам необхідний верстат для заточування ланцюгів.
Про те, як вибрати точильний верстат для ланцюгів, на які параметри та функції звернути особливу увагу, я розповім у цій статті.
З чого складається верстат для заточування
Верстат для заточування ланцюгів бензопил може мати різну конструкцію. Його вигляд та дизайн багато в чому залежить від моделі та виробника.
Проте ми можемо виділити три головні компоненти такого верстата:
- Основа. Металева або пластикова база надає стійкості та стабільності при роботі.
- Шліфувальна частина. Точильний компонент, як правило, представлений абразивним диском. Однак у деяких моделях це круглий або циліндричний шліфувальний камінь, який добре підходить для заточування ланцюгових зубів.
- Привід. За потужність агрегату відповідає електричний мотор, який рухає шліфувальний інструмент.
Крім основних складових частин, верстат для заточування ланцюгів може мати такі елементи конструкції:
- Фіксатор ланцюга - це елемент, який закріплює ланцюг. Представлений затискачами різних видів.
- Шкала параметрів заточування. Сюди включаємо два параметри: кут та глибина. Регулювання кута заточування роблять за транспортирною шкалою, а контроль глибини заточування - за лінійною шкалою.
- Елементи управління та регулювання. Це регулювальні ручки або важелі, що дозволяють оператору налаштовувати різні параметри заточування, а також регулювати положення ланцюга та шліфувальної частини.
- Захисні елементи. Це кожухи або екрани, які запобігають випадковому попаданню іскор та уламків.
Крім того, верстат для заточування часто має додаткові підтримуючі та регулюючі елементи.
На що звертаємо увагу при виборі
Вибір заточувального верстата для ланцюга потрібно починати з чіткого визначення своїх цілей і завдань - як часто ви точитимете ланцюг, чи потрібна вам висока потужність і оберти, чи необхідні додаткові функції.
Вибираючи верстат, перш за все звертаємо увагу на такі параметри:
- Діаметр шліфувальної насадки. Діаметр кола, що виконує шліфування, різний у різних верстатів. Він може змінюватись в залежності від моделі та типу пили, для якої призначений верстат.
- Максимальні оберти. Цей показник впливає на ефективність та якість заточування інструментів. Від них залежить швидкість заточування. Вищі оберти зазвичай означають швидку швидкість заточування. Це може бути корисним для швидкого досягнення бажаного результату, особливо при обслуговуванні великої кількості інструментів.
- Наявність регулювань кута заточування. Ця функція дає можливість регулювання кута заточування для відповідності до вимог конкретного ланцюга пили.
- Регулювання та контроль глибини. Вбудована лінійна шкала дає можливість регулювання глибини, на яку інструмент занурюється в ланцюг під час заточування.
- Сумісність з різними типами ланцюгів. Деякі верстати призначені до роботи з певними типами ланцюгів, тоді як інші можуть підтримувати ширший спектр моделей.
- Спосіб фіксації ланцюга. Пристрій для фіксації ланцюга під час заточування має бути дуже надійним. Воно представлене затискачами, колодками, гвинтами, пластинами або іншими механізмами.
- Безпека. Фактор безпеки верстата є одним із найважливіших при виборі. Наявність захисних пристроїв, таких як кожухи та екрани, гарантує безпеку працюючої людини.
Це найважливіші технічні характеристики точильного верстата. Вони визначають якість роботи, її продуктивність. Також важливі й такі аспекти вибору, як матеріал та конструкція, оскільки вони впливають на міцність та довговічність агрегату.
Важливо також визначити для себе, якими мають бути оптимальні розміри та вага верстата. Адже вони впливають на його портативність та зручність використання. Також для того, щоб не мати проблем у використанні верстата, варто вибирати агрегат з інтуїтивно простими налаштуваннями та регулюваннями.
Таким чином, головне - враховувати ті параметри, які повинні відповідати потребам та типу вашої пилки та ланцюга.
Додаткові функції: на що впливають та навіщо потрібні
Щоб досягти найвищої ефективності заточування, варто придивитися до верстатів з додатковими функціями. Ці так звані «навороти», звичайно ж, підвищують вартість верстата. Тому потрібно добре подумати, які з них вам потрібні і важливі.
Наприклад, така додаткова функція, як кутове наведення, безсумнівно зробить функціонування кращим і продуктивнішим. Це найпоширеніша опція, яка дозволяє встановлювати кут заточування з більшою точністю.
Крім кутового наведення, комфорт і точність під час роботи підвищують:
- Інтегрований цифровий дисплей, що відображає параметри заточування у реальному часі.
- Механізм автоматичної подачі шліфувального кола, що полегшує його рівномірний рух ланцюговими зубцями.
- Можливість швидкої зміни абразивних дисків (при виконанні робіт з різними типами ланцюгів).
- Автоматична система затискання ланцюга та опція вибору її кроку.
- Додаткові функції, що підвищують зручність експлуатації - автоматичне вимкнення у разі перегріву, захисні кожухи та ін.
- Підсвічування (світлодіоди полегшують візуальний контроль робочої зони).
Якщо у вас виникли питання після прочитання статті, залишайте коментарі нижче. Я з радістю на них відповім!
або натисніть