Зміст:
- Як влаштований термоконтейнер: основні елементи
- Чим туристичний термобокс відрізняється від інших контейнерів
- Які є різновиди туристичних термобоксів
- Як вибрати туристичний ізотермічний контейнер
Охолодження - один із найдавніших способів збереження продуктів свіжими. Якщо йдеться про туристичний похід, то досить багато їжі бажано зберігати охолодженою чи навіть замороженою. Те саме потрібно сказати про медикаменти - деякі з них швидко втрачають властивості, перебуваючи в теплі. Тому в похід завжди беруть якийсь охолодний прилад, що зберігає продукти та ліки у холоді.
Вибір подібних гаджетів широкий: від маленького термоса, холодильної сумки, термобоксу і до міні-холодильника. Все залежить від тривалості походу, наявності транспорту та потреб туристів. З перерахованих холодильних ємностей, термобокс - найпопулярніший. Він як би є «золотою» серединою для туриста - вміщує продуктів більше, ніж звичайна термосумка, і в той же час є дуже компактним на відміну від громіздкого туристичного холодильника.
Завдання термобоксу - підтримувати постійну температуру в ізольованому контейнері. Тому інші назви: термоконтейнер, термоємність, ізотермічний бокс, холодильний контейнер. Про те, що таке ізотермічний контейнер, як він улаштований, і які особливості термобоксу для туризму, я розповім у цій статті.
Що таке термобокс і як він влаштований
Для того, щоб забезпечити ізоляцію та підтримання постійної температури всередині, термоконтейнер включає такі елементи:
- Зовнішній корпус. Цей компонент виготовляється з міцного матеріалу. Найчастіше це пластик, проте може бути і метал. Корпус гарантує захист від зовнішніх впливів та ударів. У багатьох моделях є ручки для зручного перенесення.
- Ізоляція. Всередині зовнішнього корпусу зазвичай знаходиться шар ізоляційного матеріалу, який запобігає теплообміну між внутрішнім і зовнішнім середовищем. Цей матеріал роблять із поліуретану, полістиролу, піни або інших матеріалів з хорошими ізоляційними властивостями.
- Внутрішнє оздоблення. Внутрішня поверхня термобоксу зазвичай має гладку обробку. Це для того, щоб гарантувати легке чищення та гігієнічність при використанні для зберігання харчових продуктів чи ліків.
- Кришка. Її завдання - щільно закрити контейнер та запобігти проникненню повітря зовні. Кришка може мати отвір та кільце ущільнювача для кращої ізоляції.
- Доповнення. Деякі прилади оснащені додатковими елементами, такими як регулятори температури, термометри, ручки, а іноді навіть колеса для легкості пересування.
Все це необхідно для створення ізотермічного ефекту - тобто, для підтримки стабільної температури всередині термобоксу протягом тривалого часу.
У чому особливості туристичних термобокосів
Створення термобоксів мало на меті зберегти продукти, транспортувати їх на тривалі відстані без ризику псування. Контейнери давали можливість зберегти температуру гарячих чи холодних страв під час перевезення, що особливо важливо для кейтерингових послуг, ресторанів з доставкою їжі та пікніків.
Далі ізотермічні контейнери, завдяки своїй простоті та компактності, завоювали багато сфер. Їх використовують у медицині для транспортування та тимчасового зберігання лікарських препаратів, а також для перевезення зразків, які потребують дуже низьких температур (наприклад, біологічні пробірки, аналізи чи зразки тканин).
Наукові лабораторії використовують термічні бокси для зберігання чутливих проб, які можуть бути пошкоджені при зміні температури, а багато промислових компаній зберігають та перевозять в ізотермічних боксах специфічне обладнання, що потребує стабільної температури.
Але рейтинг продажів очолюють туристичні термобокси. Вони найпопулярніші та призначені для використання під час туристичних поїздок, пікніків, кемпінгу, риболовлі, походів. Їхні основні особливості:
- Ізоляція. Хороша ізоляція дозволяє підтримувати постійну температуру всередині контейнера протягом тривалого часу. Це зберігає їжу гарячою чи холодною протягом кількох годин.
- Міцність та легкість. Ці властивості надають зручність при транспортуванні та використанні.
- Портативність. Такі прилади мають зручні ручки або ремені для перенесення, а також компактні розміри, щоб забезпечити зручність транспортування в поїздках на автомобілі, пішки або велосипедом.
- Водонепроникність. Кращі контейнери мають водонепроникне покриття або краї ущільнювачів, щоб захистити вміст від попадання вологи при дощі або снігу.
- Легке чищення. Легко миються та чистяться, що робить їх зручними у використанні та гарантує гігієнічність при зберіганні їжі.
- Багатофункціональність. Крім їжі, в туристичний термобокс кладуть напої, ліки, особисті речі.
Види термоконтейнерів для туризму
Найбільш поширені види термобоксів:
- Пластикові. Легкі, зручні та недорогі. Виготовляються з міцного поліпропілену або поліетилену. Поліпропілен відрізняється тривалим терміном експлуатації, гігієнічний, стійкий до мікробів. А поліетилен - дуже ударостійкий і не втрачає своїх властивостей при зовнішніх температурах від -40 градусів до плюсових 100 градусів. Такі бокси ідеальні для транспортування та зберігання харчових продуктів, напоїв, медичних препаратів.
- Металеві. Їх роблять із нержавіючої сталі або алюмінію. Хороші для тривалого походу, стійкі до ударів та впливу навколишнього середовища.
- Гнучкі. Ці ємності виготовляють з термопластичних полімерів або тканин з утеплювачами. Коштують такі контейнери дорожче, але їхня фішка в тому, що вони дуже легкі, складаються і можуть зручно зберігатися при невикористанні. Їхня сфера використання - пікніки, пляж, подорожі.
- Доставочні. Ця термопродукція спеціально розроблена для транспортування готових страв та продуктів харчування на доставку. Але туристи часто беруть саме такі бокси, оскільки вони мають зручні ручки для перенесення та внутрішні роздільники, щоб розмістити різні продукти та інші речі.
Вибираємо туристичні термобокси: що важливо
При виборі туристичного термоконтейнера, головне - ваші потреби та уподобання. Але є й кілька технічних аспектів, на які варто звернути увагу:
- Обсяг та розміри. Виберіть термобокс з достатнім об'ємом, але не надто громіздкий для перенесення.
- Ізоляційні властивості. Зверніть увагу на матеріали, що використовуються для ізоляції термобоксу, та його здатність підтримувати постійну температуру усередині контейнера.
- Міцність, якість матеріалів. Хороша якість матеріалів - це гарантія довгострокового використання термобоксу.
- Комфорт. Наявність зручних ручок, ременів - все це комфорт та портативність. Непогано, якщо є додаткові елементи: складні ніжки, вбудовані роздільники, кишені.
- Додаткові можливості. Найкращі моделі мають вбудовані охолоджувачі або підігрівачі, кришки ущільнювачів, додаткові відсіки або вбудовані термометри.
Якщо у вас виникли питання після прочитання статті, залишайте коментарі нижче. Я з радістю на них відповім!
або натисніть