Насос для перекачування палива - обладнання, без якого неможливо уявити роботу сучасних автозаправних станцій. Провідні виробники випускають різні модифікації високонадійних насосів, які здатні перекачувати не тільки дизель і бензин, а й масло, гас, антифриз, сечовину, AdBlue (розчин, що застосовується для очищення вихлопних газів дизельної техніки), а також мило, воду.
Модельний ряд представлених на ринку брендів представлений зручними в експлуатації моделями, які можуть перекачувати один вид палива, та установками, сумісними з декількома різновидами рідин.
Особливості будови електронасоса для перекачування палива
Будова насосу залежить від його типу
- Відцентрові. Принцип роботи заснований на обертанні колеса з лопатями, в результаті чого підвищується розрідженість робочого середовища, рідина захоплюється і переміщається в патрубок, що відводить.
- Гвинтові (шнекові). Перекачування палива забезпечується за рахунок обертання гвинта, розташованого у герметичному корпусі.
- Поршневі. При переміщенні поршня створюється тиск, під впливом якого паливо виштовхується з циліндра. Клапани не дозволяють рідині рухатися у зворотному напрямку. Також застосовуються плунжерні моделі, в яких поршень не стикається зі стінками.
- Пластинчасто-роторні. Розрідженість робочого середовища та захоплення палива забезпечується за рахунок відцентрової сили обертових пластин, вставлених у пази ротора.
- Струменеві. Принцип функціонування заснований на використанні кінетичної енергії, завдяки чому зменшується зношування та забезпечується довговічність.
- Діафрагмові. Одна з найбезпечніших конструкцій, в яких робоча пластина вигинається під дією приводу.
- Шестерні. Рушійні зубчасті деталі переміщують паливо усередині корпусу. Конструкція вважається мобільною та довговічною.
Паливний насос характеризується такими перевагами:
- посилена, вибухозахищена конструкція з надійним захистом від займання;
- герметичність (важливо, щоб ймовірність витоків була мінімізована);
- стійкість до впливу вологи, різних агресивних факторів;
- висока продуктивність;
- мінімальна трудомісткість монтажних та демонтажних робіт;
- різноманітність форм і моделей (можна підібрати насос, що максимально задовольняє ваші вимоги).
Технічні можливості паливних насосів
При виборі насосного обладнання враховуються такі параметри:
- Тип рідини, яку необхідно перекачувати (сумісність – найважливіший критерій, який потрібно обов'язково брати до уваги, щоб уникнути аварій та поломок).
- Вид (занурювальний, поверхневий).
- Перелік заборонених рідин (у документації, інструкції до обладнання виробники вказують ті рідини, які вкрай небажано та навіть небезпечно перекачувати за допомогою насоса).
- Потужність (Вт), продуктивність (максимально можливий об’єм, який можна перекачати за хвилину).
- Рекомендовані режими (тривалість циклів безперервної роботи, тривалість технологічних перерв).
- Робочий тиск.
- З’єднувальні діаметри.
- Наявність/відсутність перепускного клапану, фільтруючих елементів, їх параметри.
- Висота сухого всмоктування (з якої глибини можна подавати робочу рідину із резервуару).
- Температурний діапазон (більшість модифікацій розраховані на цілорічну експлуатацію).
- Маса.
- Рівень шуму.
Одна з найважливіших характеристик, яку беруть до уваги при виборі паливного насоса, – напруга живлення. Моделі можуть підключатися до мережі 220 В, а також до автомобільної мережі 12 В і 24 В. Також виробляється насосне обладнання, що працює на власному акумуляторі, завдяки чому забезпечується повна автономність.
Чому варто купити паливні насоси в інтернет-магазині З Торгом?
У нашому онлайн каталозі представлений широкий асортимент насосної продукції за доступною ціною. Ви можете недорого придбати насоси, що зацікавили вас, з офіційною гарантією, швидкою доставкою і повноцінною консультаційною підтримкою. В Україні можливий продаж за готівку та за безготівковим розрахунком. Жителям Києва доступний самовивіз із нашого роздрібного магазину.