Очищення води у басейні має велике значення і для зовнішньої естетики чаші штучного водоймища, і для здоров'я людей. Для того, щоб якість води завжди відповідала санітарним нормам, при установці будь-якого формату басейну обов'язково монтується система фільтрів. Загалом, такі пристрої можна умовно розділити на два види - картриджні та пісочні. Перший варіант розрахований на дрібне очищення, припускаючи при цьому часте промивання та заміну картриджів. Пісочний фільтр насос для басейну забезпечує механічне очищення забруднень, передбачаючи більшу пропускну здатність.
Конструкція очищувального пристрою
Будь-який піщаний насос включає такі елементи:
- корпус з полімеру або металу, що не піддається корозійним процесам;
- циркуляційна система - трубки напірного, поворотного та всмоктуючого типу, а також патрубки для організації 6 режимів роботи;
- насос для басейна пісочний - забезпечує викачування води з чаші з подальшим пропуском її через фільтр, після чого вона знову йде в басейн;
- манометр, оснащений індикатором забруднення - для збирання даних про тиск на вході;
- багатопозиційний клапан - дозволяє вибирати потрібний режим функціонування;
- колектор.
Ще один важливий елемент, який відповідає безпосередньо за фільтрацію води - це пісок. Він може бути кварцовим або у вигляді скляної крихти. Від його дрібності безпосередньо залежить ступінь очищення води. Піщані фільтри для одношарового басейну передбачають використання наповнювача з фракцією від 0.4 до 1 мм. Для багатошарових використовують пісок від 0.4 до 3 мм. Крім того, формат пристроїв передбачає доповнення до піску у вигляді активованого вугілля, дрібного гравію або графіту.
Як функціонує насос для басейну з піщаним фільтром?
Редуктор, помпа, патрубки та труби, які розташовуються на вході та виході зі штучного водоймища, включаються в загальну систему так, щоб отримати замкнутий формат перетікання води. При цьому патрубок, що забирає воду, зазвичай розташовується так, щоб мати можливість забирати воду з поверхні. Розташування труб та патрубків не повинно допускати утворення так званих «мертвих зон» - місць, де відсутня циркуляція води.
Те, як функціонуватиме пісочний фільтр для басейну, багато в чому залежить від вибору оптимального режиму. Усього їх можна назвати кілька:
- Фільтрування. В цьому випадку вода виходить за допомогою насоса з водяної чаші, переливаючись через фільтр пісок. Далі очищена рідина йде знову в басейн.
- Зворотне промивання. При цьому режимі вода виводиться з чаші, але потім проходить в інший бік через пісок. Далі відпрацьована рідина утилізується із циклу, зливаючись у каналізацію.
- Циркулювання. У цій ситуації насос здійснює перекачування води з басейну до басейну, при цьому вона минає наповнювач. Цей режим хороший при необхідності очистити воду від бактерій, грибків та вірусів за допомогою введення до неї хімікатів.
- Ущільнення. У цьому режимі пісочні насоси для басейнів працюють відразу після процесу промивання. Суть його полягає в циркуляції води з верхнього до нижньої частини фільтра, ущільнюючи, таким чином, пісок. Пристрій забезпечує створення порожнин між піщинками, у яких накопичуються забруднюючі компоненти. Далі брудна вода зливається у каналізаційні труби.
- Випорожнення. Зазначений режим потрібний при необхідності зливання води зі штучної водойми. При цьому вона йде повз фільтр, проходячи через колектор і прямуючи до каналізаційної системи. Попередньо до цієї системи обов'язково приєднується фільтр.
- Закритий режим. Він потрібен тоді, коли користувачеві необхідно закрити фільтрувальний елемент. Як правило, подібні ситуації виникають при сервісному обслуговуванні системи або при консервації басейну на зимовий період.
Чому варто купити піщаний фільтр для басейну?
Переваг використання очисників цього виду можна назвати багато. Серед найважливіших:
- тривалий експлуатаційний період - заміна піску рекомендована лише один або два рази на рік; склокульки AFM міняти не потрібно;
- безпека - процес очищення передбачає безконтактний метод для людини - ступінь забруднення відстежується за допомогою манометра;
- швидкий процес промивання та очищення фільтра;
- допускається повна автоматизація заходу - за наявності 6-позиційного клапана.
Купити фільтр пісочний недорого в Україні за вигідною ціною можна через сайт нашого онлайн-майданчика. В інтернет-магазині Storgom ви знайдете безліч відповідних варіантів фільтрів від найкращих світових виробників. При виборі необхідно враховувати діаметр і формат підключення, також продуктивність базового пристрою. Повна інформація про те, що є у продажу, доступна для кожного покупця на сайті.
Часті питання про пісочні фільтри для басейну
📢 Які фільтр-насоси для басейну найдешевші ?
На сьогодні найдешевші фільтр-насоси для басейну:
🔥 Які фільтр-насоси для басейну відносяться до преміум сегменту ?
ТОП-5 дорогих товарів із категорії фільтр-насоси для басейну:
💸 Яка ціна на фільтр-насоси для басейну у 2025 році ?
Ціни на фільтр-насоси для басейну у 2025 році:
- Мінімальна ціна: 9578₴
- Максимальна ціна: 15383₴
- Середня ціна: 12204₴
🗲 Які новинки в категорії фільтр-насоси для басейну у 2025 році ?
ТОП 5 новинок у категорії фільтр-насоси для басейну: