Стрічковий шліфувальний верстат – це затребуване обладнання, яке застосовується на завершальному етапі обробки різних поверхонь. Користуються пристроями такого типу на сучасних промислових підприємствах, в майстернях, а також у домашніх умовах. На сьогоднішній день у продажі представлена велика кількість моделей гриндерів, які відрізняються між собою основними експлуатаційними характеристиками, рівнем продуктивності, а також розмірами та багатьма іншими параметрами.
Стрічковий гриндер: особливості обладнання
Стрічково-шліфувальний верстат застосовують для фінішної обробки деталей, що складаються з різних матеріалів:
- Дерево;
- Метал;
- Пластик.
Якщо порівнювати із простими шліфувальними верстатами, стрічковий гриндер відрізняється тим, що для обробки виробів застосовується не диск, а спеціальна шліфувальна стрічка. Завдяки цьому можна підібрати оптимальний рівень зернистості, а також обробляти чималі площі.
Як вибрати шліфувальні стрічкові верстати
Верстати різних типів відрізняються потужністю. За рівнем продуктивності, а також за своїм основним призначенням верстати бувають таких видів:
- Для промислового використання;
- Для застосування у домашніх умовах.
Обладнання відрізняється також кількістю оборотів, габаритами, параметрами робочої поверхні стрічки (ширина, довжина).
Підбираючи верстат гриндер, враховуйте, для обробки яких матеріалів плануєте використовувати його. Також зверніть увагу на габарити заготовок, їх форми. І заздалегідь потрібно визначитися з інтенсивністю застосування пристрою.
Інші важливі параметри:
- Потужність. Саме потужність двигуна визначає рівень ефективності обладнання та його продуктивність. Для використання в домашніх умовах підійде шліфувальний стрічковий верстат, потужність якого становить до 800 Вт. Для регулярного шліфування багатьох заготовок не обійтися без потужнішого обладнання – від 800 до 1200 Вт.
- Швидкість, з якою рухається стрічка. Чим цей параметр вищий, тим інтенсивнішим буде видалення шарів матеріалу із заготовок. Розрізняють:
- 200 до 360 м/хв. Це побутові пристрої, що підходять для рівномірного, акуратного видалення матеріалів, коли потрібна висока точність виконання роботи;
- 360-500 м/хв. Це обладнання для невеликих майстерень, що підходить для виконання високопродуктивної роботи;
- 500-1000 м/хв та вище. Це гриндери стрічкові, що мають спеціальне призначення. Вони підходять для виконання шліфування різних важкодоступних місць.
- Вага. Верстати невисокою потужністю важать від 2,5 до 4 кг. Більш потужне обладнання професійного рівня важить від 4 до 7 кг.
- Розміри стрічки. Для деяких робіт більше підходять вузькі стрічки, а для інших – ширші.
- Додатковий функціонал. Підбираючи шліфувальний верстат гриндер, важливо враховувати, який функціонал він має:
- Плавний пуск, який не допускає переміщення робочого елемента ривками;
- Стаціонарне кріплення для надійної фіксації обладнання у потрібному положенні;
- Додаткові ручки, які спрощують роботу з пристроєм та підвищують якість процесу шліфування;
- Рамки, що сприяють більш точному та акуратному зняттю матеріалу.
Також зверніть увагу на комплектацію обладнання. Деякі сучасні виробники випускають верстати тільки з інструкцією, а інші, у свою чергу, оснащують такі пристрої додатковими лещатами, різними перехідниками, пилозбірниками, стрічками.
Де купити стрічковий шліфувальний верстат
В інтернет-магазині можна замовити якісні багатофункціональні стрічкові шліфувальні верстати для виконання різних робіт по дереву, а також по металу від передових виробників. Всі представлені в каталозі пристрої відрізняються надійністю, високою ефективністю виконання робіт, точністю, простотою керування. Вас порадує:
- Широкий асортимент обладнання;
- Доступні ціни;
- Швидка доставка в Київ та в інші міста.
Легкого вибору!