Ніж - це різальний інструмент, оснащений гострим лезом. У стандартному ножі лезо одне, і воно прикріплене до ручки. Однак ножі можуть мати різні форми різальної частини та рукояті. Все залежить від призначення цього інструмента. Тому перед тим, як купити ніж у магазині, слід чітко визначити його конкретне використання. Ножі використовуються для різних цілей, таких як різання, нарізка, різьблення, обробка та багато інших. Фактично, ці прилади є одним із найстаріших інструментів, створених людиною. В Україні різні види ножів широко популярні та застосовуються не лише у повсякденному житті та кулінарії. Ніж буде корисним на полюванні, риболовлі, при ремісничих роботах, при ремонті.
Різновиди ножів
Ножі класифікуються за безліччю параметрів, включаючи довжину леза, тип заточування, матеріал різальної частини та рукояті, наявність пружин та фіксаторів. Різновиди форм та дизайнів ножів розроблені для певних завдань та областей застосування, найбільш популярні з них:
- Кухонні. Такий ніж може бути маленьким - для швидкої нарізки, з довгим вузьким лезом - для м'яса, універсальним - для різних кухонних завдань.
- Мисливський. Використовується для обробки дичини, зазвичай має криве лезо для обробки.
- Тактичний (туристичний) - призначений для виживання в екстремальних умовах. Часто виробники роблять такі ножі з додатковими функціями, такими як запальничка. Сюди ж відносимо і підводні ножі, з прямим лезом та зубцями для різання мотузок.
- Складний. Таких ножів буває два види: французький (лезо висувається) та фронтальний (лезо відкривається).
- Багатофункціональний (швейцарський). Це ножі з різними функціями, що мають пилки, шило, відкривачки, штопор).
- Ніж-тесак. Великий ніж з прямим лезом, який застосовують для різання міцних матеріалів.
Як вибрати?
Вибираючи ножі в інтернет-магазині в Києві або іншому місті, насамперед поставте конкретне завдання - для чого потрібен ніж. Враховуючи індивідуальні переваги, варто також звернути увагу на такі фактори:
- Перегляд ножа, його категорії. Наприклад, для кухонних робіт підійде шеф-кухарський ніж, для активного відпочинку та походів - ніж для виживання, а для полювання - мисливський ніж.
- Тип леза. Різні види різального клинка призначені для різних завдань. Прямі леза хороші для різання, у той час як зубчасті леза можуть бути корисними при нарізанні волоконних матеріалів.
- Довжина леза. Виберіть довжину леза в залежності від того, для чого ви збираєтесь використовувати ніж. Купити великі ножі рекомендуємо для рубки та оброблення, тоді як маленькі ножі зручніші для детальних робіт.
- Матеріал. Як ручка, так і лезо можуть бути виготовлені з різних матеріалів. Для леза найкраще нержавіюча або вуглецева сталь, може бути і кераміка. Ручка ножа може бути на ваш смак. Недорого коштують пластикові рукояті, дерево та метал - дорожче, особливо той, який стійкий до корозії.
- Тип заточування. Розгляньте, який тип заточування вам найбільш зручний. Наприклад, двостороннє заточування підходить для універсального використання, а клинкове заточування може бути більш підходящим для певних завдань.
- Для складаних ножів важливий механізм складання. Існують різні типи пружинних та фіксуючих механізмів, такі як liner lock (лезо викидається по прямій лінії), frame lock (лезо відкривається), back lock (автоповернення леза).
- Бюджет. Ціна ножів може бути від кількох сотень гривень до кількох тисяч, тому у вас має бути ясне уявлення про те, скільки ви готові витратити.
Де купити?
Купити ніж з доставкою по Україні найзручніше у нас в інтернет-магазині. У нас цілодобово виконується продаж різних видів ножів. На сайті представлені моделі від найвідоміших виробників: Benchmade, Boker, Ganzo, Gerber, SOG. Ви можете купити ніж для кухонних завдань, для туристичних походів, вибрати чудові мачете із загартованої сталі або купити недорого ніж складаний, з надійним фіксатором.
Ціни на ножі
Часті питання про ножі
📢 Які ножі найдешевші ?
🔥 Які ножі відносяться до преміум сегменту ?
ТОП-5 дорогих товарів із категорії ножі:
🛒 Які ножі з найбільшою знижкою ?
💸 Яка ціна на ножі у 2024 році ?
Ціни на ножі у 2024 році:
- Мінімальна ціна: 133₴
- Максимальна ціна: 28200₴
- Середня ціна: 4309₴