У сучасному світі ми звикли до комфорту і зручностей, не замислюючись про те, що ховається за стінами наших будинків. Одним із таких непомітних, але життєво важливих елементів є каналізаційна насосна станція.
Каналізаційна станція - це спеціалізоване обладнання, що використовується для відкачування та обробки стічних вод. Її застосування необхідне, коли природний злив стічних вод неможливий через відсутність нахилу або його недостатність. У таких випадках можливі засмічення або зворотний потік води. Проблеми можуть виникнути під час встановлення сантехнічних приладів, таких як туалети, душові, раковини, у приміщеннях, де стічна труба розташована нижче рівня каналізації, наприклад, у підвалі. Також проблеми з відкачуванням води виникають, коли стояк розташований далеко, навіть якщо він знаходиться на одному рівні. У таких ситуаціях для відкачування стічних вод потрібен певний тиск, який створюється за допомогою насоса примусової каналізації. Підключення системи зливу без цього обладнання може призвести до затоплення водою, яка за фізичними законами не може піднятися вище або пройти далі.
Види установок
Існує два основних види каналізаційних установок:
- Фекальна станція: призначена для відведення стічних вод з унітазів. Оснащена потужним насосом, здатним перекачувати густі маси.
- Господарсько-побутовий сололіфт: використовується для відведення стічних вод від раковин, душових кабін, пральних і посудомийних машин.
Де знадобиться каналізаційна установка?
Ви можете купити сололіфт для найрізноманітніших об'єктів:
- Приватні будинки: ідеальне рішення для будівель, розташованих далеко від центральної каналізації.
- Котеджі: дають змогу облаштувати комфортну каналізацію навіть на складних рельєфах.
- Дачі: забезпечують автономну каналізацію без підключення до центральної системи.
- Багатоквартирні будинки: використовуються для примусового відведення стічних вод з підвальних приміщень або при переплануванні.
- Комерційні об'єкти: ресторани, кафе, офіси, магазини - вони можуть перебувати далеко від централізованої каналізації.
Побутові каналізаційні установки слід вибирати залежно від типу стоків, які необхідно відвести:
- Насос для унітазу із серії Sololift+WC являє собою пристрій, оснащений подрібнювачем із нержавіючої сталі. Робота цього насоса полягає в тому, що він подрібнює фекалії та великі фракції за допомогою лопатевого ножа до стану дрібної рідини, яка легко відкачується в каналізацію під тиском. Присутність зворотного клапана блокує повернення води назад. Завдяки подрібнювачу труби не засмічуються, що виключає необхідність їх частого прочищення. Крім того, насос дає змогу під'єднати унітаз і раковину до одного пристрою. Для цього слід вибрати насос з позначенням Sololift+WC - 1.
- Для ванної кімнати з кількома зливами можна вибрати серію Sololift+WC - 3.
- Настінний унітаз підходить до маркування КНС Sololift+CWC.
- Якщо унітаз розташований окремо від ванної, а відводити воду потрібно тільки з раковини і душа, то краще вибрати модель Sololift+D-3, яка не оснащена подрібнювачем і коштує дешевше.
- Каналізаційний насос для кухні встановлюють, якщо стік мийки розташований далеко від стояка. До такого насоса, Sololift+C - 3, можна підключити також і пральну машину.
Форм-фактор каналізаційної установки - це її конструктивне виконання, що визначає габарити, розташування елементів і спосіб монтажу.
Найпоширенішими є два типи:
- Горизонтальний: класичний варіант, коли корпус установки розташовується горизонтально, як правило, під сантехнічним приладом. Такий сололіфт, ціна якого досить розумна, підходить для більшості сантехнічних приладів.
- Вертикальний: компактний варіант, коли корпус установки розміщується вертикально, економлячи простір. Але доступ до компонентів для чищення і ремонту ускладнений.
Практично всі моделі каналізаційних насосних установок оснащені функцією плавного пуску й автоматичного вмикання/вимикання.
Переваги каналізаційних станцій
Отже, сучасні каналізаційні станції мають цілу низку переваг:
- Компактні. Їхня місткість становить 3-5 літрів, а продуктивність - не менше 40 літрів на хвилину.
- Легке встановлення. Для підключення потрібна звичайна розетка 220 вольт, а для приєднання - каналізаційна труба і сантехнічне обладнання (раковина, унітаз, ванна, душова, мийка або пральна машина). Функціонують практично безшумно, оскільки їхні насоси наповнені водою і не всмоктують повітря.
- Автоматичне самоочищення. Дно біля каналізаційного насоса виконано під нахилом. Це запобігає затримці та накопиченню сміття і відходів, особливо з огляду на швидкість і сильний тиск води, що рухається.
- Надійність і герметичність. Система не схильна до протікання, а місця з'єднань додатково посилені прокладками для запобігання можливих витоків. Для підвищення надійності під час встановлення можуть бути використані спеціальні герметики для закладення стиків.
Де в Україні купити сололіфт за прийнятною ціною? В інтернет-магазині Storgom.ua ми запропонуємо вам широкий вибір моделей від різних виробників з гарантією і доставкою.
Ціни на каналізаційні установки
Часті питання про каналізаційні установки
✔ Що таке каналізаційні установки?
Каналізаційна установка – компактний пристрій для перекачування стічних вод з приміщень, розташованих нижче рівня основної каналізаційної лінії, і дозволяє забезпечити ефективну роботу сантехнічних пристроїв у підвалах, цокольних поверхах та інших місцях, де пряме відведення стічних вод неможливе. Установки типу сололіфту мають високу продуктивність, компактні та легкі в монтажі, що робить їх популярним вибором для приватних будинків, комерційних та адміністративних будівель.
✔ Як працюють сололіфти?
Сололіфт працює як компактна установка для перекачування стічних вод з нижчих приміщень у верхній каналізаційний колектор або септик. Коли стічні води надходять у приймальний бак насоса, датчик рівня води активує насос, який потім перекачує воду через випускний патрубок центральну каналізаційну систему. Після спустошення бака насос автоматично вимикається до наступного циклу наповнення, забезпечуючи ефективне та автономне функціонування системи.
✔ Що не можна змивати в сололіфт?
У сололіфт не можна змивати тверді предмети, вологі серветки, гігієнічні вироби (включаючи тампони та підгузки), залишки їжі, олії та жири, будівельні матеріали, хімічні речовини та ліки. Ці матеріали можуть викликати засмічення та пошкодити насос, що призведе до збоїв у роботі системи та необхідності дорогого ремонту.
📢 Які каналізаційні установки найдешевші ?
На сьогодні найдешевші каналізаційні установки:
🔥 Які каналізаційні установки відносяться до преміум сегменту ?
ТОП-5 дорогих товарів із категорії каналізаційні установки:
💸 Яка ціна на каналізаційні установки у 2025 році ?
Ціни на каналізаційні установки у 2025 році:
- Мінімальна ціна: 10019₴
- Максимальна ціна: 27846₴
- Середня ціна: 17750₴
🗲 Які новинки в категорії каналізаційні установки у 2025 році ?
ТОП 5 новинок у категорії каналізаційні установки: