Уявіть ситуацію, коли Вам потрібно розкрутити гайку, болт, гвинтик, шуруп або інший елемент кріплення, а головка або зачіпна частина пошкоджена. Можна зняти зрізати або висвердлити, але набагато ефективніше та безпечніше зняти за допомогою екстрактора. Достатньо його добре притиснути до пошкодженої деталі та прокрутити. Виділяють величезну кількість різних екстракторів у вигляді биток для шурупів, болтиків та дрібних кріпильних деталей.
Також є головки для більших деталей, таких як болти або гайки. Підбираючи пристосування для викручування зламаних болтів або гайок, потрібно враховувати їх основні характеристики, щоб уникнути неприємних ситуацій і не пошкодити поверхню для кріплення. Даний інструмент можна застосовувати в гаражі, незамінний на СТО, слюсарській справі або просто в побуті.
Які переваги екстракторів?
Основною перевагою екстрактора вважається можливість зняти пошкоджену деталь без зусиль та додаткових маніпуляцій. Сучасні екстрактори обламаних болтів виконані у вигляді звичної головки для тріскачки, але всередині замість грані розташована спіраль. Саме вона сприяє зачепленню деталей.
Для роботи зі злизаним гвинтиком або шурупом застосовують битки. Вони, як і головки, отримали спіралеподібну форму, але вже з зовні, а не всередині. Зазвичай битки використовують у парі з електричним шуруповертом. Достатньо притиснути до пошкодженої голівки шурупа або гвинтика та прокрутити. Спіраль врізається в капелюшок і легко викручує деталь цілком.
Як правильно підібрати екстрактори?
Якщо зважилися купити екстрактори, то заздалегідь потрібно знати хоча б деякі характеристики і де надалі застосовуватиметься. Серед основних можна виділити: битка чи головка, розмір, посадкове місце під робочий інструмент (квадрат чи шестигранник), внутрішня чи зовнішня спіраль, і навіть напрямок спіралі (ліва чи права).
- Битка чи головка. Основна відмінність у напрямі використання. Головка з екстрактором використовується для зовнішніх деталей (гайки або капелюшки болтів). Битки, як правило, для деталей із внутрішнім зачепом під хрестоподібну або плоску викрутку. Набір екстракторів можуть входити, як тільки один з видів, так і комбіновані варіанти.
- Шкала виміру. Виділяють два основних типи, метрична (M6, M8, M10...) або дюймова (1/2", 1/4", 1 1/2"...).
- Робочий розмір. Залежно від битки чи голівки, розмір змінюватиметься. Рекомендується підбирати набір під подальше його застосування та деталі. Розмір може бути від 2 до 27 мм.
довжина. Дістатися віддалених деталей не завжди просто. Саме для цього використовується подовжений варіант. Стандартна довжина 34 мм, подовжений варіант 51 мм. - Посадкове кріплення. Підбираючи екстрактор болтів, потрібно розуміти в парі з яким інструментом він працюватиме. Як невеликі головки, так і битки можуть бути із шестигранною основою під патрон шуруповерта. Для великих болтів і гайок рекомендується використовувати головки з посадковим квадратом під тріщину або комір. В останньому випадку посадковий отвір вимірюється в дюймах і може бути на 1/2 "або 3/8".
- Матеріал виготовлення. Сучасні екстрактори обламаних болтів або гвинтиків виготовляються з легованої, хромованадієвої або HSS сталі. Звідси ціна за деталь або набір може бути меншою або більшою.
- Напрямок спіралі. Не варто забувати, що кожен болт, гайка або гвинтик може бути з правим або лівим різьбленням. Відповідно спіраль на екстракторі має нарізати у зворотному порядку. Найпоширенішим вважається праве різьблення.
Де придбати екстрактори в Україні?
Якісні екстрактори можна підібрати в інтернет магазині STORGOM. Магазин займається продажем в Україні понад десять років. Покупцеві на вибір запропоновані набори чи поштучні варіанти. Фільтри на сайті дозволять легко підібрати ціну, посадковий розмір, матеріал виготовлення, для великих або дрібних деталей та інші параметри. Отримати замовлення можна за допомогою служби доставки або забрати безпосередньо у стаціонарному магазині, розташованому у місті Київ.