Бензинові та дизельні мотопомпи мають широкий спектр застосування, пов'язаний із перекачуванням різних рідин. Основні завдання мотопомп полягають у наступному:
- полив рослин (площею зрошення може бути як дачний город так і ціле поле)
- осушення водойм (наповнення та осушення басейнів, чищення озер)
- перекачування рідин (чистої, напівбрудної, брудної води, палива та кислот)
- пожежогасіння тощо.
Існують основні технічні параметри мотопомп:
продуктивність – максимальний об'єм води, що перекачує мотопомпу за одиницю часу. Вимірюється в метрах кубічних за годину або літрах за хвилину. Продуктивність мотопомп може бути від 100 літрів до кількох тон на хвилину. При цьому варто враховувати, що на продуктивність мотопомп впливає глибина всмоктування, довжина шлангу напірного, висота напору.
пропускна здатність частинок – розмір допустимих частинок, які пропускає мотопомпа в рідині, що перекачується. Прийнято ділити мотопомпи в такий спосіб: помпи для чистої води (частки до 8 мм), для брудної води (частки до 15 мм), для брудної води (частки до 30 мм).
глибина всмоктування – відстань від місця забору води до мотопомпи (довжина шланга паркану). Максимальна висота огорожі коливається від 6 до 8 метрів.
висота напору - відстань від мотопомпи до кінця напірного шланга (виходу води). Загальна висота напору в мотопомпі становить від 20 до 30 метрів. У мотопомпах високого тиску (пожежні мотопомпи) висота напору значно більша і становить від 50 до 70 метрів.
Мотопомпи мають різні класифікації та їх можна поділити за способом застосування:
мотопомпи для чистої води – мають невелику пропускну здатність частинок та призначені для перекачування рідин з діаметром частинок, що не перевищують 8 мм.
мотопомпи для брудної води – призначені для перекачування рідин із діаметром частинок до 30 мм. Дані мотопомпи з легкістю впораються з рідиною, що містить великі обсяги домішок, таких як пісок, мул, гравій та дрібне сміття.
мотопомпи для напівбрудної води – здатні перекачувати забруднену воду з наявністю частинок діаметром до 15 мм.
мотопомпи високого тиску (пожежні) – відповідно до назви мають велику висоту підйому. Завдяки збільшеному робочому тиску мотопомпи здатні здійснювати підйом води до 70 метрів. Широко використовується для пожежогасіння і має два напірні виходи різних діаметрів.
дизельні мотопомпи – оснащені дизельними двигунами, які мають моторесурс більше, ніж у бензинових моторів. Також дизельні мотопомпи є економнішими за рахунок невеликої витрати палива. Мінусом дизельних мотопомп є невелика продуктивність.
мембранні мотопомпи – призначені для перекачування рідин з великою в'язкістю, з якою не впораються мотопомпи відцентрового типу. Популярні завдяки своїй невибагливості та можливості роботи в жорстких умовах.
мотопомпи для кислот – використовуються для перекачування хімічних речовин, реагентів, кислот, морської води та інших рідин із агресивними властивостями. Ця мотопомпа має широке застосування у сільському господарстві завдяки можливості переміщення рідких мінеральних добрив.
або натисніть